Kurs prawo jazdy Kat. AM

Kurs zawiera:

Kurs na prawo jazdy AM – najważniejsze informacje

Kategoria prawa jazdy AM jest przeznaczona dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Od 2013 roku zastąpiła ona znaną wszystkim kartę motorowerową, ale jej uprawnienia nie kończą się na tym. Zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami AM kategoria uprawnia do prowadzenia dwóch rodzajów pojazdów: wspomnianego motoroweru – dwukołowego lub trzykołowego pojazdu o pojemności skokowej silnika spalinowego nie większej niż 50 cm3 a w przypadku silnika elektrycznego – 4 kW; lekkiego czterokołowca, czyli pojazdu, którego masa nie przekracza 350 kg, a także zespołu złożonego z pojazdu określonego dla kategorii AM i przyczepy. Do czego więc dokładnie uprawnia prawo jazdy AM? Dzięki niemu możesz prowadzić tak naprawdę każdy jednoślad, który spełnia wyżej wymienione limity, oraz na przykład quady. Należy jednak pamiętać, że pojazd nie może rozwijać prędkości większej niż 45 km/h. 

Aby zdobyć prawo jazdy kategorii AM, trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze kandydat musi mieć skończone 13 lat i 9 miesięcy (prawo jazdy będzie ważne od 14 roku życia). Po drugie kandydat musi uzyskać tzw. Profil Kandydata na Kierowcę, do uzyskania którego potrzebnych jest kilka dokumentów: zgody obojga rodziców lub opiekuna prawnego, wniosku o wydanie prawa jazdy, orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do kierowania pojazdami, kolorowej fotografii o wymiarach 35 x 45 cm i dokumentu tożsamości. Gdy uzyska profil, może rozpocząć kurs na prawo jazdy. 

Uprawnienia

Wymagania

Kurs dostępny z dofinansowaniem z funduszy Unijnych!

 • Program Kariera
  dla osób pracujących/prowadzących działalność gospodarczą, bez wyższego wykształcenia
  87% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Program Kariera Zawodowa
  dla osób pracujących bez wyższego wykształcenia
  85% dofinansowania  – do kwoty 5055 zł
 • Małopolskie Bony Rozwojowe M-Bon
   dla przedsiębiorców i ich pracowników
  80% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Z POWERem w przyszłość
  dla osób bezrobotnych w wieku 15-29 lat
  100% dofinansowania
 • Siła kompetencji
   dla osób, których umowy o prace czy zlecenia nie zostały przedłużone

Dowiedz się więcej >>

Prawo jazdy AM – jak wygląda kurs?

Jeśli masz już profil kandydata, możesz zapisać się na kurs kategorii AM do jednego z naszych ośrodków. Tam uzyskasz wszystkie najpotrzebniejsze informacje. Kurs składa się 10 godzin zajęć teoretycznych i 10 godzin zajęć praktycznych, czyli ćwiczeń na placu manewrowym i w ruchu miejskim. Po odbyciu wszystkich zajęć, kolejnym krokiem jest zdanie wewnętrznego egzaminu teoretycznego i praktycznego, a następnie zdanie egzaminu państwowego. 

Etapy Kursów

Zapisz się na kurs prawa jazdy ONLINE

Dlaczego warto wybrać OES? Szczegóły oferty

Marzy Ci się AM kategoria – prawo jazdy na motorowery? Zapraszamy do odbycia kursu u nas. Dlaczego warto nas wybrać? Jesteśmy doświadczoną szkołą jazdy, która oferuje kompleksową opiekę nad każdym kursantem. Działamy na rynku od 2001 roku, a spod naszych skrzydeł wyszło już wielu bardzo dobrych kierowców. Nasza kadra to wysoko wykształceni specjaliści, którzy chętnie i w przystępny sposób dzielą się swoją wiedzą. Do wyłącznej dyspozycji naszych kursantów oddajemy plac manewrowy oraz sale wykładowe, a na zajęciach praktycznych korzystamy z takich samych pojazdów, jakie są wykorzystywane na egzaminach państwowych. Wszystko, aby ułatwić kursantom zdanie egzaminu. Działamy w 6 lokalizacjach w Krakowie i okolicach, by każdy mógł znaleźć miejsce dogodne dla siebie. Koszt kursu na prawo jazdy kategorii AM w naszej szkole to ok. 1400 zł. Na naszej stronie internetowej często też zamieszczamy różnego rodzaju promocje, do których śledzenia zachęcamy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zapisu w zakładce „Zapisz się na kurs”.

Postaw na nas!

Chcesz zrobić prawo jazdy? Kraków i OES to idealne połączenie. Jesteśmy doświadczoną i jedną z największych szkół jazdy w Krakowie. Posiadamy już 6 placówek, a wszystko po to, by każdy mógł wybrać dogodną lokalizację dla siebie. Można nas znaleźć w 4 lokalizacjach w Krakowie oraz w Zabierzowie i Wieliczce. W każdej z naszych lokalizacji oferujemy kursy i szkolenia na najwyższym poziomie. Troszczymy się o to, by wiedzę przekazywała kursantom świetnie wyszkolona kadra instruktorów, którzy dysponują fachową wiedzą i dużym doświadczeniem, a co więcej są pasjonatami w swojej dziedzinie.

Zapisz się na kurs

Klasycznie...